Dla niepełnosprawnych

Opis dostępności wejścia  do budynku
Wejście główne do Szpitala dostosowane jest dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Pojazdy uprzywilejowane parkują w wyznaczonych miejscach przed wejściem. Osoby niepełnosprawne mają możliwość parkowania na parkingu przy przystanku autobusowym, od którego prowadzi  chodnik  do wejścia głównego oraz przy wejściu głównym.

Wejście do Izby Przyjęć  przeznaczone jest dla pacjentów skierowanych na leczenie stacjonarne.

Wejście do Poradni Rehabilitacyjnej przewidziane jest dla pacjentów ambulatoryjnych. Wszystkie zewnętrze wejścia do budynku nie maja barier architektonicznych.

Opis dostępności korytarzy, schodów i wind
Centrum to kompleks połączonych z sobą pawilonów o łącznej  powierzchni zabudowy 13 475 metrów kwadratowych. Dostępność do poszczególnych oddziałów szpitalnych, pomieszczeń zabiegowych odbywa się korytarzami wyposażonymi w poręcze, schodami oraz windami dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ciągi komunikacyjne wyposażone są w instalacje bezpieczeństwa pożarowego, a także oświetlenie ewakuacyjne na wypadek zaniku napięcia.

Informacja o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych, w tym wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych 
,,REPTY” GCR posiada stanowiska parkingowe dla osób niepełnosprawnych, płatny parking dla samochodów osobowych zlokalizowany w bliskiej odległości od obiektu oraz płatny parking zamknięty umiejscowiony przy wjeździe do parku krajobrazowego. Ponadto wzdłuż drogi dojazdowej, za szlabanem wjazdowym na teren Szpitala dostosowano lewą stronę jezdni dla potrzeb parkowania samochodów.

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Na terenie szpitala nie ma wykluczeń możliwości wstępu z psem asystującym.

Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętli komunikacyjnych

W miejscach zróżnicowanej wysokości terenu zastosowano pochylnie. Szpital dysponuje platformą pionowego podnoszenia przystosowaną dla osób na wózkach inwalidzkich, komunikacją głosową oraz darmowym Internetem.

 

Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online
Osoby niesłyszące i mające trudności w komunikowaniu się, chcąc załatwić sprawę w naszej jednostce z pomocą tłumacza  języka migowego, mogą zgłosić chęć skorzystania ze świadczenia ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się z minimum trzydniowym wyprzedzeniem.

"REPTY" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. Gen. Jerzego Ziętka z siedzibą w Tarnowskich Górach

ul. Jana Śniadeckiego 1
42-600 Tarnowskie Góry

tel.: +48 (32) 384 70 71
tel./fax: +48 (32) 285 41 23

e-mail:
repty@repty.pl

NIP: 6450009346
REGON: 000291701

strona internetowa:
www.repty.pl

Strona internetowa Województwa Śląskiego: slaskie.pl


Logo głównego BIP.

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 41

Powrót na początek strony