Deklaracja dostępności
"REPTY" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. Gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklaracja dostępności dotyczy serwisu internetowego Biuletynu Informacji Publicznej jednostki.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Raport z informacjami o samoocenie dostępności
Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje
Udogodnienia
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Na terenie szpitala nie ma wykluczeń możliwości wstępu z psem asystującym.
Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętli komunikacyjnych
W miejscach zróżnicowanej wysokości terenu zastosowano pochylnie. Szpital dysponuje platformą pionowego podnoszenia przystosowaną dla osób na wózkach inwalidzkich, komunikacją głosową oraz darmowym Internetem.
Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online
Osoby niesłyszące i mające trudności w komunikowaniu się, chcąc załatwić sprawę w naszej jednostce z pomocą tłumacza języka migowego, mogą zgłosić chęć skorzystania ze świadczenia ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się z minimum trzydniowym wyprzedzeniem.
Inne informacje
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Mirosław Erich — mailowo mirek.erich@repty.pl lub telefonicznie (32) 3901 720.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
Nazwa organu odwoławczego: Dyrektor Jednostki
Adres organu odwoławczego: ul. Jana Śniadeckiego 1, 42-600 Tarnowskie Góry
Adres e-mail organu odwoławczego: repty@repty.pl
Telefon organu odwoławczego: (32) 3901 414
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Aplikacje mobilne
Jednostka nie posiada aplikacji mobilnej.
Dostępność architektoniczna
Opis dostępności wejścia do budynku
Wejście główne do Szpitala dostosowane jest dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Pojazdy uprzywilejowane parkują w wyznaczonych miejscach przed wejściem. Osoby niepełnosprawne mają możliwość parkowania na parkingu przy przystanku autobusowym, od którego prowadzi chodnik do wejścia głównego oraz przy wejściu głównym.
Wejście do Izby Przyjęć przeznaczone jest dla pacjentów skierowanych na leczenie stacjonarne.
Wejście do Poradni Rehabilitacyjnej przewidziane jest dla pacjentów ambulatoryjnych. Wszystkie zewnętrze wejścia do budynku nie maja barier architektonicznych.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind
Centrum to kompleks połączonych z sobą pawilonów o łącznej powierzchni zabudowy 13 475 metrów kwadratowych. Dostępność do poszczególnych oddziałów szpitalnych, pomieszczeń zabiegowych odbywa się korytarzami wyposażonymi w poręcze, schodami oraz windami dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ciągi komunikacyjne wyposażone są w instalacje bezpieczeństwa pożarowego, a także oświetlenie ewakuacyjne na wypadek zaniku napięcia.
Informacja o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych, w tym wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych
GCR ,,Repty” posiada stanowiska parkingowe dla osób niepełnosprawnych, płatny parking dla samochodów osobowych zlokalizowany w bliskiej odległości od obiektu oraz płatny parking zamknięty umiejscowiony przy wjeździe do parku krajobrazowego. Ponadto wzdłuż drogi dojazdowej, za szlabanem wjazdowym na teren Szpitala dostosowano lewą stronę jezdni dla potrzeb parkowania samochodów.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
- Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Mirosław Erich.
- E-mail: mirek.erich@repty.pl
- Telefon: (32) 3901 720
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.