Najnowsze artykuły
Najczęściej czytane artykuły
Sposób przyjmowania i załatwiania spraw
Warunki przyjęcia na rehabilitację stacjonarną do "Repty" GCR
Stacjonarna rehabilitacja lecznicza w "Repty" GCR realizowana jest jako kontynuacja leczenia szpitalnego z powodu schorzeń, urazów i operacji układu krążenia, układu nerwowego i narządu ruchu. Przyjęcie do rehabilitacji pozostaje w związku z poprzedzającym je leczeniem szpitalnym. Kierować chorych po wypisaniu ze szpitala mogą do "Repty" GCR:
- w przypadku rehabilitacji neurologicznej - lekarze oddziałów neurologicznych, neurochirurgicznych, urazowo-ortopedycznych, wewnętrznych lub poradni neurologicznej i rehabilitacyjnej,
- w przypadku rehabilitacji ogólnoustrojowej - lekarze oddziałów urazowo-ortopedycznych, chirurgicznych, neurochirurgicznych, neurologicznych, reumatologicznych, chorób wewnętrznych, onkologicznych, ginekologicznych i urologicznych. W przypadku zaostrzeń lekarze poradni urazowo-ortopedycznej, neurologicznej lub rehabilitacyjnej,
- w przypadku rehabilitacji kardiologicznej - lekarze oddziału kardiologicznego, kardiochirurgicznego, chorób wewnętrznych lub poradni kardiologicznej bądź rehabilitacyjnej.
Warunki przyjęcia do Ośrodka Rehabilitacji Dziennej
W Ośrodku Rehabilitacji Dziennej obecnie realizowane są świadczenia z zakresu rehabilitacji ogólnoustrojowej w ramach NFZ (ORD). Do ORD pacjenci mogą być kierowani przez poradnie neurologiczne, reumatologiczne, ortopedyczne, rehabilitacyjne oraz oddziały szpitalne posiadające umowę z NFZ.
Warunki przyjęcia do Specjalistycznej Poradni Rehabilitacyjnej - rehabilitacja ambulatoryjna
Kierować pacjentów do Poradni mogą lekarze ubezpieczenia zdrowotnego w ramach zasad określanych w kontrakcie z Narodowym Funduszem Zdrowia. Po zweryfikowaniu rozpoznania lekarze specjaliści rehabilitacji medycznej, ustalają konieczny zakres badań diagnostycznych i zabiegów rehabilitacyjnych.
Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej dla Osób Dorosłych w Stanie Śpiączki
W ramach oddziału sprawowana jest kompleksowa opieka medyczna nad pacjentami, którzy znajdują się w stanie śpiączki, minimalnej świadomości lub pozostają bez kontaktu z powodu poważnego urazu, wypadku lub innych komplikacji stanowiących konsekwencję chorób przewlekłych.